Globaalne kindlustusmaaklerfirma Aon toob oma tänavuses maailma riikide kaardistuses esile, et madal nafta hind põhjustab tänavu mitmetel arenevatel turgudel suuremat poliitilist riski.

- Toornafta hind võib nii mõnegi areneva riigi poliitilisse kriisi paisata.
- Foto: epa
Äsjases raportis hoiatatakse, et riigid nagu Venemaa, Iraak, Venezuela ja Liibüa seisavad ka järgnevatel kuudel silmitsi poliitilise survega.
Aon Global Brokingu tegevjuht Karl Hennessy rääkis CNBC uudistekanalile, et nafta hinna langusel on üsna kriitiline mõju paljudele naftat tootvatele riikidele, mil pole tugevaid välisreserve. „Kuna nad hakkavad kaotama tulu, avaldab see riikidele survet ja suurendab ebastabiilsust.“
Iga-aastases uuringus hinnatakse erinevate riskifaktorite põhjal 163 riiki. Muu hulgas võetakse arvesse pangandussektori haavatavust, regulatsioonide kvaliteeti, maksevõimet ja poliitkriisi tõenäosust.
Raporti järgi paigutub Ukraina jätkuvalt maailma kõige ohtlikumate riikide sekka. Hinnang on sarnane Verisk Maplecrofti poliitilise riski indeksile, mis paigutab riigi investorite jaoks kõrge riskitaseme alla. Lisaks Venemaale ja Ukrainale, saavad negatiivset survet tunda ka teised kaubanduspartnerid, seal hulgas Valgevene ja Kasahstan.
Sel aastal tõsteti raportis 12 riigi ohutaset, teiste seas Haiti, Liibüa, Omani ja Pakistani puhul. Samal ajal paranesid tänu paranenud ärikeskkonnale ja soojematele suhetele USAga enamike Lõuna-Ameerika ja Kariibi mere regiooni maade väljavaated.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!